İş Yerinde Yaşanılan Duyguların Yönetilmesi (Goleman 5 adım)

Dramlar, duygusal facialar reality show’ların vazgeçilmezidir, ancak işyerinde dramaya doğuştan yetenekli çalışanların bulunması zihin meşgul edici olup, üretkenlik ve çalışanların morali üzerinde olumsuz etkilere yol açar. İster bir yönetici, ister yalnızca işyerinde dramanın azaltılmasını daha iyi anlamak ve bu konuda etkili olmak isteyen bir kişi olun, bu çalışmada size bu konuda bilgi verilecek, anlayış kazandırılacak ve pratikte işinize yarayacak çeşitli göstergeler aktarılacaktır.

Dramatik rollerin beş ana türünü daha iyi anlar hale geleceksiniz: sızlananlar, primolar, kompleksliler, başkasına karşı dolduranlar ve enerji vampirleri. Kendiniz ve personeliniz için sağlıklı sınırlar yaratmanın yanı sıra işe olan etkilerini azaltmak amacıyla çalışanlarınıza kişisel dramalar esnasında nasıl yol göstereceğinizi de keşfedeceksiniz.

Bu program size aynı zamanda olumsuz duygularla başa çıkma ve potansiyel olarak düşman bir ortamda kendinizi korumak için neler yapabileceğinizin yanı sıra mücadeleci bir ortamda ekibiniz ve çalışma arkadaşlarınızı nasıl destekleyebileceğiniz konusunda da yol gösterici olacaktır. Duygusal zekanızı arttırmak ve öfke sisteminizi öğrenmek için gerekli araçlara kavuşacak, öfke ve diğer güçlü duygularınızı üretkenliğe çevirmek için gereken somut araç ve stratejileri keşfedeceksiniz. Bu program, daha iyiye götürecek değişimleri destekleyen olumlu, enerjik bir davranış biçimini korumanız ya da geri kazanmanıza yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.