Bağımlılık SDT Tekniği

Bağımlılık proglarımızın için İletişim Formu üzerinden veya WhatsApp numarmızdan İletişime geçerek bilgindirme ve fiyat öğrenebilirsiniz.

Somatopsişik Dengeleme Tenkniği ( SDT )

Kısaca psikoloji biliminin doğu öğretisinden esin alan bir teknoloji ile birleşimi olarak tanımlanabilen bu teknik, insan doğasını enerji bedeni ve çakralar üzerinden tanımlar.

İnsanın ruhsal, bedensel, enerjetik iyilik halini amaçlayan SDT doğu bilgeliğinin şimdiye kadar getirdikleriyle modern psikolojinin birleşimi olarak da sunulabilir. İnsanın psikolojisi enerji kavramlarından ayrı değildir, insan bedeninin de ayrı olmadığı gibi…

Sigarayı Bırakma

SDT sigarayı bırakma programı, sigarayı, bırakmak isteyen kişi için önerdiğimiz ve kişinin özelliklerine göre bir ya da birkaç görüşmeden oluşan bir destek programidir. 

Görüşmeler öncesi kişinin sigara ile ilişkisi değerlendirilir ve psikolojik bağımlılığın yüksek olduğu durumlarda ruhsal dengeye yönelik haftada bir yapılacak seanslar da önerilebilir.

Alkolü Bırakma

SDT alkol isteğini ve yoksunluk semptomlarını azaltmayı amaçlayan ve 3-4 gün aralıklarla yapılacak birkaç seanstan oluşan bir program şeklinde de önerilebilir. 

Seanslar öncesinde kişinin alkol probleminin niteliği ve psikolojik altyapı değerlendirilir ve kişinin özelliklerine göre haftada bir yapılacak görüşmelerle devam edilmesi de istenebilir.

İştahı Azaltma

SDT sağlıklı bir yeme düzenine geçiş için de kullanılabilir ve amacı kişinin sağlıksız gıdaları hayatından çıkarabilmesini ve diyete kolayca uyumlanabilmesini sağlamaktır. 

Kişinin ihtiyacina göre birkaç seans yeterli olabilir ya da bazen ruhsal – bedensel iyilik halini destekleyecek farklı SDT protokolleri ile devam edilmesi de önerilebilir.

Sağlıklı Zayıflama

Somatopsişik dengeleme teknigi (SDT) ile metabolizma hızınız ve sağlığınıza kötü etkiler yapıyor olması olası birçok ‘enerjetik’ problem ortadan kaldırılabilir.

SDT protokolü içerisinde, ruhsal ve fiziksel iyilik halini destekleyecek ve zayıflamayı: kolaylaştıracak birçok farklı şey tamamen o kişiye özel olarak sunulabilir.

Stresi Bırakma

Stresin yüksek olduğu hallerde, ruhsal dengeyi amaçlayan bir protokol önerilebilir ve haftada bir yapılacak birkaç seans ile kişide belirgin bir değişim sağlanabilir.

SDT genel stres düzeyini azaltılması yanında kişinin etkisinde olduğu birçok ruhsal problem için de yine iyilik halini destekleyici olarak kullanılabilir.

Ruhsal İyilik Hali

Arka plandaki enerjetik yapının değişmesini amaçlayarak kullanılacak bir SDT seansı Bach çiçekleri ile kombine edildiğinde birçok farklı ruhsal problem de işinize yarayabilir.

Bu tekniğin genel bir özelliği olarak, ruhsal iyilik halinin yanında kişinin diğer sorun ve sikâyetlerinde azalma eğilimi ve vücudunda genel bir dengelenme hissi de beklenebilir.

Somatopsişik Dengeleme Teknigi;

Sigarayı bırakmak isteyen kişi için önerdiğimiz ve kişinin özelliklerine göre bir ya da birkaç seanstan oluşan bir destek programıdır. Hiç bir şekilde “tedavi” sınıfında olarak algılanmamalıdır, ya da bir tedaviye alternatif değildir.

Seanslardan önce;

Bol su içmeye başlayınız… Randevunuzun 24 saat öncesi itibarıyla bol su içmeye başlayınız.

Alkol Almayınız… Seans gününün öncesi akşam alkol almayınız. Seans sonrasında da en azından birkaç gün alkol almamanızı istiyoruz.

Çay-Kahve… Seanstan hemen önce çay ya da kahve içmeyiniz. Sonrasında da, sadece o gün için çay ve kahve içmemenizi isteyeceğiz.

Somatopsişik Dengeleme Tenkniği ( SDT ) Hakkında Sık Sorulan Sorular

Terapi ve Danışmanlık

Sertifika Programları

info@psikolojiakademisi.com

HİSSETMEK

Kendiniz ve tercihleriniz hakkında birkaç soruyu yanıtlayın, biz de size tüm hedeflerinize ve ihtiyaçlara en uygun terapisti bulmanızda yardımcı olalım